כתבות ומאמרים
תנור halt and hass
מאת: IDAN הנדסת בדיקות סביבה
איך עובדת השיטה, ומה היתרונות המרכזיים בבדיקה זו?

בשנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה והעלייה במודעות הסביבתית, חל גידול משמעותי בתחום של בדיקת מכונות ומוצרים, מכל הבחינות. אחד הביטויים לכך הינו תנור halt and hass, שמטרתו לבדוק מוצרים שונים בתנאי סביבה מגוונים ובעומסים משתנים. פיתוח זה הינו חשוב ביותר בהקשרים רבים, של בטיחות לעובדים, איכות הסביבה ומתן כלים לשפר את המוצר. אז איך בעצם השיטה הזו עובדת? הפרטים הכתבה שלפניכם.

בדיקת halt

תנור halt and hass מתחלק לשתי בדיקות מרכזיות, עם מטרות שונות לחלוטין. בבדיקת ה- Hass- highly accelerated life test, בודקים את המוצר תחת תנאים קשים עד לכשל, במטרה לבחון את הגבולות שלו ולסייע בפיתוחו לעתיד. בשונה מבדיקות אשר מתבצעות על פי תקנים, כאן הבדיקה לא מתבצעת לפי פרמטרים מוגדרים, אלא לפי עקרונות מנחים גמישים יותר. זאת, במטרה לחשוף את כלל הכשלים בתכנון ובייצור המוצר הספציפי. הבדיקה מתבצעת ב-5 שלבים, אשר כל אחד מהם בודק את גבולות המכונה בתחום אחר. שתי הבדיקות הראשונות בודקות את תפקוד המוצר בטמפרטורות גבוהות ונמוכות, כאשר השלישית בוחנת אותו במעבר ביניהן. הבדיקה הרביעית בוחנת את תפקודו בהרעדה, בטמפרטורת החדר. לבסוף, הבדיקה האחרונה משלבת את כלל התוצאות הקודמות: היא בוחנת את תפקוד המוצר בעת שינויי טמפרטורה מהירים והרעדה בו זמנית.

בדיקת hass

חלק חשוב נוסף בבדיקה באמצעות תנור halt and hass, המטרה של בדיקה זו הינה לפקח על איכות הייצור ההמוני. באופן טבעי, תהליך ייצור המוני עלול להוביל לפגמים רבים ומגוונים במוצר. ישנם כל כך הרבה גורמים שונים אשר עלולים לפגוע באיכות המוצר, כך שברוב המקרים, תקלות בחלק מהמוצרים יהיו בלתי נמנעות. המטרה של בדיקה זו הינה למנוע את המצבים האלה כמה שניתן. במסגרת הבדיקה, נלקחות דגימות של מוצרים מן הייצור ההמוני, אשר נבדקים בתנאים שונים של טמפרטורות והרעדות, במטרה להשוות אותם למוצר המקורי. לרוב, תחילה נלקחת דגימה של אחוז גבוה ממחזור הייצור הראשון, ומשם חלה ירידה באחוז הדגימות הנבדקות עם הזמן.