כתבות ומאמרים
מכונת הרעדה
מאת: IDAN הנדסת בדיקות סביבה
היתרונות המרכזיים במערכת ההרעדה המתקדמת

בשנים האחרונות, אנו עדים להתפתחות משמעותית בתחום הבדיקות הסביבתיות. עם הצמיחה האדירה ביכולות הטכנולוגיה, יחד עם יכולת עיבוד הנתונים המשתפרת עם השנים, חברות רבות מתחילות להפנים את היתרונות העצומים בעריכת בדיקות עצמאיות שונות למוצריהם. נדבך משמעותי בתחום זה, הינו המרעד, שמאפשר לבחון מוצרים במצבי רעידה שונים. זאת, במטרה לבחון את הגבולות שלהם, לזהות בהם תקלות פוטנציאליות ולשפר את הפיתוח שלהם. אז אם גם אתם מתעניינים בשימוש במרעד, בכתבה זו נתייחס ליתרונות הטמונים ברכישת מכונת הרעדה תלת צירית. ללא ספק, מערכת זו לוקחת את תחום הבדיקות הסביבתיות צעד אחד קדימה.

מייצרת תנאים דומים יותר למציאות

יתרון גדול מאוד של מכונת הרעדה תלת צירית, הוא היכולת שלה לייצר תנאים דומים במיוחד לתנאי העבודה האמיתיים של המכונה. לכל הדעות, אפקט ההרעדה של מרעד עם כמה צירים יהיה מדויק ואמין יותר. יש בכך חשיבות אדירה, מכיוון שבאופן טבעי, המטרה של כל ניסוי הינה לדמות את המציאות כמה שיותר. כאשר חברות משקיעות משאבים רבים בעריכת הניסוי עבור מוצריהן, הן ירצו להשיג תוצאות מהימנות אשר ניתן להסתמך עליהן בצורה מלאה. כאן, מערכת ההרעדה התלת צירית בהחלט משחקת תפקיד משמעותי.

מייעלת את תהליך הניסוי

האפשרות להשתמש ב-3 צירים, באופן טבעי, מייעלת את הניסוי באופן משמעותי, ומעניקה למשתמש מגוון אפשרויות רחב יותר. למשל, כאשר מעוניינים לבדוק הרעדה מסוימת ב-3 צירים, אך המרעד שברשותנו הינו חד צירי, נאלץ לעבוד פי 3 מהזמן. מכונת הרעדה תלת צירית חוסכת את עבודת היתר הזו, ובכך מאפשרת עבודה יעילה בהרבה. יש בכך חשיבות עצומה, מכיוון שהיכולת לבצע ניסוי יעיל יותר הינה משתלמת במיוחד.

ניסוי מהיר יותר מבטיח ניצול מיטבי של המשאבים הקיימים, ומאפשר לבצע מספר ניסויים רב יותר. בנוסף, במקרה של בדיקה של מוצר אשר כבר משווק לציבור, היכולת לבצע יותר ניסויים תסייע לזהות תקלות פוטנציאליות מהר יותר. לכן, אם אתם מעוניינים במרעד יעיל, אמין וברמה גבוהה, המערכת התלת צירית הינה אפשרות שמומלץ בהחלט לשקול.