כתבות ומאמרים
ציוד הרעדה
מאת: IDAN הנדסת בדיקות סביבה
מעוניינים או נדרשים בתוספות למרעדים?

עולם בדיקות הסביבה אמנם עדיין נמצא בתחילת דרכו בישראל, אך הוא ללא ספק צובר תאוצה. בשנים האחרונות, הוא מתחיל לצבור פופולריות ברחבי העולם, כאשר חברות רבות מתחילות להבין את הערך הרב בביצוע בדיקות מקיפות למוצריהן. זאת, במטרה להבין את יכולת התפקוד שלהם במצבים שונים של רעד ואקלים, וכך לשפר את המוצר ולזהות תקלות. בתוך עולם זה, חשוב ביותר גם להכיר את העניין של ציוד הרעדה: עזרים נוספים, אשר תורמים לביצוע הבדיקות בצורה מדויקת ומוצלחת יותר. אז אם גם אתם מתעניינים בציוד נוסף למרעדים, הכתבה הזו בשבילכם.

שולחן החלקה

נדבך חשוב ביותר בתחום של ציוד הרעדה, שולחן ההחלקה מאפשר להרחיב את עולם בדיקות הסביבה למוצרים נוספים. הוא בעיקר מסייע לבדוק מוצרים אשר קשה יותר לבחון בדרך השגרתית. השולחן מאפשר לבחון מוצרים בעלי צורות לא שגרתיות, כמו גם מוצרים כבדים במיוחד או בעלי מטען חריג. כך, הוא מאפשר גם ליצרני מוצרים אלה לערוך את בדיקות הסביבה, אשר עשויות לסייע להם באופן דרמטי. בנוסף, שולחן ההחלקה מאפשר לבחון מוצרים בדרכים שונות. למשל, הוא מעניק את האפשרות לבחון את התפקוד של מוצר בגובה, בצורה אנכית, בתגובה לכוח המשיכה.

ראש למרעד

בדומה לשולחן ההחלקה, גם הראש למרעד מרחיב את סוגי המוצרים שניתן לבחור באמצעות המרעדים. הוא בפועל מרחיב את משטח הניסוי, ובכך מאפשר לבחון מוצרים כבדים יותר. עם זאת, היתרון הגדול ביותר של ראש למרעד בתור ציוד הרעדה נוסף הינו האפשרות לבחון יותר מוצרים באותו הזמן. זהו יתרון עצום, משום שהוא מייעל את תהליך הניסוי באופן משמעותי. בכך, הוא מאפשר לבצע את הניסויים מהר יותר, ולכן לבצע הרבה יותר ניסויים בטווח הארוך. יתרון זה הופך את הרכישה של ראש למרעד למשתלמת ביותר, מכיוון שהוא חוסך משאבים רבים בזכות ייעול תהליך הניסוי. בנוסף, הוא מאפשר בדיקת מוצרים רבים יותר, ובכך מגדיל את הסיכוי לזהות תקלות פוטנציאליות בשלב מוקדם.