כתבות ומאמרים
שולחנות החלקה
מאת: IDAN הנדסת בדיקות סביבה
צורך משמעותי בשולחנות החלקה

בשנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה והמכשור המתקדם, אנו עדים להתפתחות גדולה של תחום בדיקות הסביבה. בדיקות הסביבה נועדו לבחון את הגבולות של מכשירים שונים בתנאי מעבדה. לבדיקות אלה ישנה חשיבות אדירה, בשמירה על בטיחות ואיכות הסביבה. בנוסף, הן משמשות ככלי חשוב ביותר בפיתוח המוצר ובקרת האיכות שלו. כחלק מהתפתחות התחום, עלה גם צורך בשימוש בכלי של שולחן החלקה. כלי זה מרחיב את אפשרויות הבדיקות ומעניק גמישות רבה יותר בתחום.

מאפשר לבחון מוצרים במצב אופקי

ישנם מספר שימושים לשולחן ההחלקה, כשהיתרון המרכזי בו הוא היכולת לבחון מוצרים בדרכים שונות ומגוונות יותר. באמצעות מכשיר זה, ניתן לבחון מכשירים אשר יש צורך לבדוק את תפקודם בגובה, בתגובה לכוח המשיכה. כמו כן, בזכות השימוש בשולחן החלקה, ניתן לבחור מוצרים מורכבים יותר, אשר לא ניתן לבדוק בצורה טובה בשיטות הרגילות. למשל, הוא מאפשר בחינת מוצרים כבדים, כמו גם מכשירים עם מטען בגודל חריג או לא סימטרי.

שולחן החלקה מתאים במיוחד לבדיקה ב-3 צירים, אשר בודקת את תפקוד המוצר במצבים שונים. בשלב הראשון, המוצר נבדק בצורה אנכית, ולאחר מכן מועבר לצורה אופקית. באותו הזמן, מתבצעות הבדיקות הסטנדרטיות של המרעד: בדיקת תפקוד בטמפרטורות חמות וקרות במיוחד ומעברים חדים ביניהם. בנוסף, נבדקת כמובן העמידות לרמת רעידות שונה. לבסוף, נבדקת יכולת התפקוד של המוצר בשילוב בין טמפרטורות הקיצון שלו לבין רמת הרעידות המקסימלית שבה הוא תפקד כראוי.

התאמת שולחנות החלקה

המעוניינים בכך, יוכלו להתאים שולחן החלקה באופן אישי, למספר סוגים שונים של מרעדים. כך, תוכלו לבחון את מוצריכם בדרך המקצועית והמדויקת ביותר. שולחן ההחלקה יאפשר לכם לבצע בקרת איכות חשובה ביותר למוצר, אשר תספק לכם מידע חשוב עליו. בנוסף, באמצעות המרעד ושולחן ההחלקה, תוכלו לגלות תקלות פוטנציאליות מבעוד מועד. בכך, תוכלו להקדים תרופה למכה ולוודא כי המוצר הינו בטיחותי במאת האחוזים.