כתבות ומאמרים
מרעד תעשייתי
מאת: IDAN הנדסת בדיקות סביבה
חלק חשוב ביותר בתחום הבדיקות הסביבתיות

תחום הבדיקות הסביבתיות הינו חדש יחסית בישראל, כאשר הוא החל להתפתח כאן לפני עשר שנים בערך. עם זאת, עם ההתקדמות המטאורית בטכנולוגיה וביכולת עיבוד הנתונים, הוא הולך וצובר תאוצה בארץ ובעולם. בשנים אלה, יותר ויותר חברות מבינות את הצורך בביצוע בדיקות כאלה באופן עצמאי, ללא כל קשר לבדיקות התקן. זאת, במטרה להעריך ולשפר את מוצריהן השונים, כמו גם לוודא כי הם בטוחים לשימוש. אחד המכשירים המובילים בתחום זה, הינו המרעד. אז בכתבה זו, ננסה לענות על השאלות הבסיסיות ביותר על מרעד תעשייתי.

איך עובד המרעד?

המטרה של מרעד תעשייתי הינה לבחון את יכולת התפקוד של מכשירים שונים, במטרה לבדוק את קצה גבול היכולת שלהם. באמצעות המרעד, ניתן לבדוק כיצד המכשיר מגיב לרמת רעידות מסוימת. בנוסף, בשילוב שלו עם תנור halt and hass, נבדקת יכולת המכשיר להתמודד עם רמת רעידות מסוימת, תוך שינויי טמפרטורה קיצוניים. במקרים רבים, המרעד מגיע עם חלקים נוספים, כגון ראש למרעד או שולחן החלקה. אלה מאפשרים לערוך את הבדיקות על מגוון רחב יותר של מכשירים, בגדלים, צורות ומשקלים מאתגרים יותר.

מרעד תעשייתי: יתרונות מרכזיים

ישנם יתרונות רבים הטמונים ברכישת מרעד תעשייתי. היכולת לבדוק את תפקוד המכשירים הינה בעלת חשיבות עצומה לפיתוח מוצרים, מכיוון שהיא מאפשרת לאסוף עליהם נתונים חשובים ביותר. בזכות הניסויים, ניתן להעריך מחדש את תפקוד המערכת ולערוך בה שינויים קריטיים. בנוסף, רבים משתמשים במרעד ככלי להערכת המוצר גם לאחר שהוא מופץ להמונים. זאת, באמצעות דגימת מוצרים מפסי ייצור שונים ועריכת הניסויים עליהם. בדיקות אלה הינן חשובות ביותר גם לבטיחות. בדיקת קצה גבול היכולת של כל מכשיר בתנאי מעבדה, מאפשרת להפעילו בשטח בביטחון מלא, תוך ידיעה מוחלטת של גבולותיו.

כך, המרעד מספק לחברות כלי הערכה חשוב ביותר. הוא מאפשר להן לשפר את מוצריהן, כמו גם לשמור על העובדים ועל השם הטוב שלהן.